Gretchen can buy 17.4 ounces of Brand A toothpaste for $5.22, or she can buy 26.6 ounces of Brand B toothpaste for $6.65. Which of the following explains which is the better deal?

Category: Algebra

Gretchen can buy 17.4 ounces of Brand A toothpaste for $5.22, or she can buy 26.6 ounces of Brand B toothpaste for $6.65. Which of the following explains which is the better deal?

You know what forget about it losser

Calculate the price of your order

275 words
You will get a personal manager and a discount.
We'll send you the first draft for approval by April 2, 2025 at 00:22 AM
Total price:
$10
Pay Someone To Write Essay